Producenci
Opcje przeglądania

Łopaty do chleba – dlaczego są takie ważne w wypiekaniu bochenków?

Na wyposażeniu każdej szanującej się piekarni można znaleźć łopaty do chleba. Dlaczego są takie istotne w procesie wypiekania pachnących i pysznych bochenków? Łopata do chleba służy do wsuwania bochenków chleba, pizzy, ciastek oraz innych wypieków. Zazwyczaj wykonywana jest z drewna i charakteryzuje się płaską powierzchnią. Zdarza się, że powierzchnia łopaty wykonana jest z innego materiału. My jesteśmy jednak zwolennikami drewnianych łopat oraz rączek. A wszystko to z bardzo prostego powodu – drewno nie nagrzewa się na tyle, aby poparzyć ręce. Jest zatem surowcem o wiele bardziej bezpiecznym. Sama łopata to też akcesorium, które ma pomóc uniknąć zagrożeń. Wkładanie ciasta za pomocą tego gadżetu z długą rączką zmniejsza ryzyko poparzenia piekarza.  

Do czego przeznaczone są łopaty do wypiekania? Służą między innymi do wytwarzania delikatnego pieczywa czy ciastek. Takie ciasta wkładamy do środka pieca za pomocą łopaty, aby nie doszło do zdeformowania delikatnej struktury. Przed zastosowaniem łopaty wierzch należy posypać mąką, mąką kukurydzianą albo otrębami pszennymi. Wówczas wypieki będą bardzo łatwo zsuwać się z łopaty.

Łopata doskonale nada się także do domowego wypieku pizzy. Coraz więcej osób decyduje się na używanie kamienia. Ten nagrzewa się bardzo mocno i trudno położyć na nim przygotowane do wypieku ciasto na pizzę. Wystarczy rozwałkowane położyć na podsypaną mąką łopatę, nałożyć na nią składniki i zsunąć do pieca. Proste, a jakie efektowne!

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz łopaty o różnych wymiarach. Dobierz taką, która będzie dostosowana do głębokości Twojego pieca lub piekarnika.  

Zawartość

Inne narzędzia

Alternatywnym i pokrewnym znaczeniem słowa "odklejać" jest drewniany słupek z gładką poprzeczką na jednym końcu, który był używany w drukarniach okresu prasy ręcznej (przed około 1850 r.) Do podnoszenia zadrukowanych arkuszy na wyschnąć i zdjąć je ponownie po wysuszeniu. Termin ten jest również czasami używany w odniesieniu do ostrza wiosła. Wszystkie trzy znaczenia ostatecznie wywodzą się z łacińskiego pala, pik.

Łopata do chleba drewniana 25 cm x 35 cm Łopata do chleba drewniana 25 cm x 35 cm
Cena: 89,00 zł (netto: 72,36 zł )
szt.
zobacz więcej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl