Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 1 000,00 zł.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Piece konwekcyjne vs. piece konwekcyjno-parowe

W sklepie internetowym Urzadzeniapiekarnicze.pl znajdziesz wyposażenie do piekarni, pizzerii i cukierni, w tym wydajne piece gastronomiczne. Zróżnicowane modele dopasowane do małej, średniej bądź dużej gastronomii pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać potencjał lokalu i zadowolić klientów. Klasyczne, starsze piece konwekcyjne wykorzystują do pracy konwekcję, czyli wprawianie w ruch ciepłego powietrza, pobieranego z zewnątrz wentylatorami i przez nie również wyprowadzanego. Zaletami pieców konwekcyjnych są m.in. stała temperatura, szybkie pieczenie i równomierne opiekanie dań. Poruszające się poziomo ciepłe powietrze umożliwia przygotowywanie kilku potraw w jednym czasie, i to bez ryzyka mieszania się zapachów i smaków.

Nieco nowsze piece konwekcyjno-parowe do zjawiska konwekcji dołączają zalety działania pary wodnej. Wilgoć powietrza pozytywnie wpływa na soczystość produktów spożywczych i pozwala im zachować naturalną wilgoć. Jedzenie jest gotowe szybciej niż to przygotowywane w piecach konwekcyjnych. Oba rodzaje pieców piekarniczych sprzyjają utrzymaniu kuchni w czystości, jako że są łatwe do umycia. Przy okazji nie wymagają częstych serwisów ani napraw - stal nierdzewna wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia.

Piec konwekcyjno-parowy do małej gastronomii

Nowoczesny piec konwekcyjno-parowy do szkoły, przedszkola lub małego lokalu gastronomicznego stanowi doskonały wybór i sprzyja budżetowi firmy. Może działać na prąd lub gaz, dzięki czemu nie zachodzi konieczność modyfikowania rodzaju instalacji w budynku. Ponadto - w zależności od modelu - zmieści się nawet w małym pomieszczeniu. Piece konwekcyjno-parowe umożliwiają gotowanie na parze, rozmrażanie, blanszowanie, inną obróbkę termiczną. Oczywiście także pieczenie - ono stanowi podstawę! Właściciele konwekcyjno-parowych pieców piekarniczych elektrycznych zaoszczędzą na rachunkach związanych z korzystnym poborem prądu.

Zachęcamy do obejrzenia pieców do gastronomii oraz dodatków, m.in. podstaw pod piec konwekcyjny. Jeżeli interesują Cię tańsze piece gastronomiczne używane, takie również znajdziesz w naszym sklepie. Udanych zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl